Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dante's Inferno

Dante's Inferno

1911
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Breadcrumb Trail

Breadcrumb Trail

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Martin Scorsese's Quarantine Short Film

Martin Scorsese's Quarantine Short Film

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Forgotten Colours of Dreams

The Forgotten Colours of Dreams

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Roar

Roar

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Burnt Year

Burnt Year

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
10
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Edit this entry  
03
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ouija Shark

Ouija Shark

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Frontiers of life

Frontiers of life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Escape From Fremantle

Escape From Fremantle

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lathe of Heaven

The Lathe of Heaven

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Adapt

Adapt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Estranged

Estranged

×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Odyssey: Alongside The Universe

Odyssey: Alongside The Universe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Killing Company

The Killing Company

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
/E/E/E/E/

/E/E/E/E/

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry