• The Queen's Gambit

    ★★★

  • 200 Meters

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Palm Springs

  • Shirley

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Little Women

    ★½

  • Klaus

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • True History of the Kelly Gang

  • About Endlessness

  • The Two Popes

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • The Passage

    ★★★

  • When They See Us

  • Good Omens

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • I Lost My Body

  • Sorry We Missed You

  • Les Misérables

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

  • Us

  • Pain and Glory

  • Long Shot

  • Isn't It Romantic

  • Nowhere to Be Found

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • The Guest

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

  • Bird Box

    ★★★

  • The Grinch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

  • The Professor

  • Maniac

  • Green Book

    ★★★½

  • Exterior/Night

    ★★

  • Beautiful Boy

  • The Most Assassinated Woman in the World

  • At Eternity's Gate

  • The Sisters Brothers

  • Suspiria

  • Destroyer

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

  • Roma

    ★★★★

  • Diamond Dust

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Tag

  • The House That Jack Built

  • Shoplifters