Nova has logged 15 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ronald Goedemondt: Geen Sprake Van

Ronald Goedemondt: Geen Sprake Van

2018
×
Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry