• Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

    ★★★

  • Booksmart

  • Velvet Buzzsaw

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • American Assassin

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Despicable Me 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Okja

  • Wonder Woman

  • Baywatch

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Atomic Blonde

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Moana

  • Doctor Strange