Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Hoard

The Hoard

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Psycho Sisters

Psycho Sisters

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Day the Shopping Carts Came to Life

The Day the Shopping Carts Came to Life

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Killer Inside Me

The Killer Inside Me

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Snapdragon

Snapdragon

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
True Story

True Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Queen of the Trap House

Queen of the Trap House

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Crazy on the Outside

Crazy on the Outside

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The 41–Year–Old Virgin Who Knocked Up Sarah Marshall and Felt Superbad About It

The 41–Year–Old Virgin Who Knocked Up Sarah Marshall and Felt Superbad About It

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Untamed Heart

Untamed Heart

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Asylum

Asylum

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sentence

The Sentence

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dark Tourist

Dark Tourist

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Michael Che: Shame the Devil

Michael Che: Shame the Devil

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Baghead

Baghead

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Don Jon

Don Jon

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marker

Marker

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
15
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
RV

RV

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Camille

Camille

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Skinned

Skinned

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Cruel World

Cruel World

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dracula in Vegas

Dracula in Vegas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ringer

The Ringer

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Brutal Massacre: A Comedy

Brutal Massacre: A Comedy

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry