• The Hoard

    The Hoard

    ★★½

    I have always found great enjoyment from  mockumentaries. When I found Hoarders (also know as The Hoard) at Dollar Tree I had to give it a chance. What is better than a mash up for Horror and Hoarders. I laughed a lot and enjoyed watching this movie. Definitely give it a chance id you ever run into a copy.

  • Jackass Forever

    Jackass Forever

    ★★★★★

    Today I want and saw Jackass Forever ❤️ I have not been to the movies since March 2020. The moment I heard @johnnyknoxville say “ Hi my name is Johnny Knoxville and welcome to Jackass!” I cried 🥲 It’s been a rough and long last few years and being able to go to the theater today made life feel good again. The happiness I feel because of thee new @jackass movie is something special. I really have not felt this happy in years. Thank you to everyone who made Jackass Forever. Makes me feel like life is going to be okay ❤️❤️

  • Psycho Sisters

    Psycho Sisters

    ★★★★★

    Seriously one of the best movies I’ve watched in a long time. I love it

  • The Tinder Swindler

    The Tinder Swindler

    ★★½

    Interesting

  • The Day the Shopping Carts Came to Life

    The Day the Shopping Carts Came to Life

    ★★★★★

    My husband and I have never laughed so hard in our lives

  • Inside Out

    Inside Out

    ★★★★★

    I love it

  • The Killer Inside Me

    The Killer Inside Me

    ½

    I really don’t know how to feel about this film. I’ve owned the dvd for years but never watched it. The first kill in the movie is so brutal I almost turned off the film. Will definitely not watch again

  • Snapdragon

    Snapdragon

    ★★

    Not the greatest movie but I enjoyed it. Young Pam Anderson!

  • Death to 2021

    Death to 2021

    ★★

    Not as bad as 2020 lol. Funny to look back at these years but scary to see all that happened and how much I forgot

  • Lady Bird

    Lady Bird

    ★★½

    Lady Bird gave me a lot of feels when I first watched it in the middle of a depressive episode last year. Rewatching it now with a new mindset. It did not give me the same feels. This time I didn’t feel much. Great performances and a beautifully done movie. I guess movies come to you for the first time around the time you need them most but then  come back to you and you’re able to see how far you’ve grown

  • Carlito's Way

    Carlito's Way

    ★★★★★

    First movie of 2021! I love Al Pacino so much. This movie is fantastic. Mixture of intense. Sadness. Action. Then you got John Leguzamo. It’s just fantastic

  • True Story

    True Story

    ★★★★

    Intense and super good!