Sort by

seymour🪱 has logged 677 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Megaboa

Megaboa

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
PCU

PCU

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Entourage

Entourage

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Sweatbox

The Sweatbox

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
Kronk's New Groove

Kronk's New Groove

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Disc of Sorrow Is Installed

The Disc of Sorrow Is Installed

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Joe Dirt 2: Beautiful Loser

Joe Dirt 2: Beautiful Loser

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Upcoming Season

Upcoming Season

1975
×
Read the review Edit this entry  
23
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★
Read the review Edit this entry  
23
Zookeeper

Zookeeper

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Sheep

Black Sheep

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Open Heart Surgery

Open Heart Surgery

1975
×
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
David Spade: Take the Hit

David Spade: Take the Hit

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Girl from Starship Venus

The Girl from Starship Venus

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
With Six You Get Eggroll

With Six You Get Eggroll

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Rugrats Movie

The Rugrats Movie

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
David Spade: Take the Hit

David Spade: Take the Hit

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Arena Brains

Arena Brains

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Upshaws - The Afterparty

The Upshaws - The Afterparty

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Circle: The Afterparty

The Circle: The Afterparty

2021
×
Read the review Edit this entry