• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • Eternals

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Madonna - Madame X

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Who Gets To Be an Influencer?

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Willy's Wonderland

  • Framing Britney Spears

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Nocturne

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★½

  • Reframe THEATER EXPERIENCE with you

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Good Boy

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The High Note

    ★★★

  • Dummy

    ★★

  • One World: Together at Home

  • 12 Hour Shift

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

  • Followers

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Nowhere Inn

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • The Life of Grace

    ½

  • Underwater

    ★★

  • Happy Old Year

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★★★★

  • Hellarious

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • K-12

  • Seberg

    ★★½

  • Judy

    ★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Sator

    ★★

  • Crawl

    ★★★