Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★½
Edit this entry  
17
Turistas

Turistas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Karen

Karen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
02
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
29
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
★★
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ayumi Hamasaki - M(A)DE IN JAPAN [LIMITED TA LIVE TOUR at Zepp Tokyo]

Ayumi Hamasaki - M(A)DE IN JAPAN [LIMITED TA LIVE TOUR at Zepp Tokyo]

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Perfume LIVE 2021 [polygon wave]

Perfume LIVE 2021 [polygon wave]

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★
Edit this entry  
14
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Edit this entry  
11
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bratz: Fashion Pixiez

Bratz: Fashion Pixiez

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mermaids: The Body Found

Mermaids: The Body Found

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Blazing World

The Blazing World

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kylie Minogue: Fever 2002 Live In Manchester

Kylie Minogue: Fever 2002 Live In Manchester

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Madonna: Rebel Heart Tour

Madonna: Rebel Heart Tour

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Madonna - Madame X

Madonna - Madame X

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bratz Kidz: Sleep-Over Adventure

Bratz Kidz: Sleep-Over Adventure

2007
×
★½
Edit this entry  
24
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
Society

Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
17
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Edit this entry  
15
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry