jason has logged 172 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Girl with a Pearl Earring

Girl with a Pearl Earring

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bélier Family

The Bélier Family

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Suffragette

Suffragette

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
More Things That Happened

More Things That Happened

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant Head

Ant Head

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The 2000s

The 2000s

2018
×
Edit this entry  
14
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry