Sort by

lee ray has logged 27 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Blade

Blade

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
23
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Read prior review Edit this entry  
20
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
China Not China

China Not China

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Edit this entry  
05
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dogma

Dogma

1999
×
★★★
Edit this entry  
03
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Quarantine

Quarantine

2008
×
Read the review Edit this entry