Sort by

Ivan has logged 401 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Destino

Destino

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blow

Blow

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Introducing, Selma Blair

Introducing, Selma Blair

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Georgia Rule

Georgia Rule

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Ref

The Ref

1994
×
★★★★
Edit this entry  
25
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
An Unexpected Christmas

An Unexpected Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
23
RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

2018
×
Edit this entry  
23
Kelly Clarkson Presents: When Christmas Comes Around

Kelly Clarkson Presents: When Christmas Comes Around

2021
×
Edit this entry  
22
The Bitch Who Stole Christmas

The Bitch Who Stole Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Christmas Contract

The Christmas Contract

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
'Twas the Fight Before Christmas

'Twas the Fight Before Christmas

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harold & Kumar Go to Amsterdam

Harold & Kumar Go to Amsterdam

2008
×
★★★½
Edit this entry  
08
Zoey's Extraordinary Christmas

Zoey's Extraordinary Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry