Sort by

Nadia has logged 17 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonwalker

Moonwalker

1988
×
Read the review Edit this entry  
19
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Footloose

Footloose

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
Read the review Edit this entry  
13
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
Read the review Edit this entry  
08
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alice

Alice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The House

The House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★
Read the review Edit this entry