• The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Forever Purge

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Tiger

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Horse Girl

  • Minari

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Frozen II

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • The Art of Self-Defense

  • Captain Marvel

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

  • Bird Box

  • The Haunting of Hill House

  • Venom

  • Halloween

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Evil Genius

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Waco

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★