• Force of Nature

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

  • Midway

    ★★★★

  • 21 Bridges

  • Proxima

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Moneychanger

  • Heroic Losers

  • Anna

    ★★★★½

  • 15 Minutes of War

  • Serenity

    ★★★½

  • Second Act

    ★★★

  • The Emperor of Paris

    ★★★★

  • My Dinner with Hervé

    ★★★★★

  • Hunter Killer

    ★★★★½

  • El Potro: lo mejor del amor

    ★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★★

  • The Accused

    ★★★★★

  • Final Score

    ★★★★½

  • Peppermint

    ★★★★

  • Non-Fiction

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • First Man

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • An Unexpected Love

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Animal

  • Adrift

  • Sink or Swim

    ★★★★

  • Everybody Knows

  • Champions

  • Spinning Man

    ★★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Dark Buildings (A Crack in the Wall)

  • Phantom Thread

  • The Mercy

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

  • The Last Suit

  • The Wife

  • My Generation

    ★★★½

  • Film Stars Don't Die in Liverpool

    ★★½

  • Darkest Hour

  • Lady Bird

    ★★

  • Logan Lucky

  • American Made

    ★★★★

  • The Only Living Boy in New York

  • Dunkirk

  • The Saint

  • Based on a True Story

    ★★★½

  • Drone

    ★★★½

  • The Summit

  • Let the Sunshine In

  • Unlocked

    ★★★

  • Stratton

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★½

  • Becoming Bond

  • The Foreigner

    ★★★★½

  • The Nile Hilton Incident

  • Collateral Beauty

  • Allied

    ★★★★½

  • Their Finest

  • I.T.

  • The Distinguished Citizen

  • Inseparables

  • Collide

    ★★★

  • Now You See Me 2

  • The Red Thread

    ★½