Sort by

Natalie has logged 106 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Ringer

The Ringer

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Disney Illuminations Firework Show Disneyland Paris

Disney Illuminations Firework Show Disneyland Paris

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beneath

Beneath

2013
×
½
Edit this entry  
19
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★½
Edit this entry  
18
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

1992
×
★★½
Edit this entry  
18
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Prom Night

Prom Night

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
The Accused

The Accused

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Funhouse Massacre

The Funhouse Massacre

2015
×
★★
Edit this entry  
11
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Cocoon

Cocoon

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Insomnia

Insomnia

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Edit this entry  
14
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
★½
Edit this entry  
17
Villains

Villains

2019
×
★★½
Edit this entry