Sort by

NuclearProstate has logged 34 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Louis Theroux's Forbidden America

Louis Theroux's Forbidden America

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rules of Engagement

Rules of Engagement

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Broken Trail

Broken Trail

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Supernova

Supernova

2000
×
Read the review Edit this entry  
16
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Madso's War

Madso's War

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Wild Bill

Wild Bill

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joe vs Carole

Joe vs Carole

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadly Blessing

Deadly Blessing

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
True Stories

True Stories

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Val

Val

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dark Passage

Dark Passage

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cat People

Cat People

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry