Sort by

anna louise has logged 89 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas in Vermont

A Christmas in Vermont

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
03
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Read the review Edit this entry  
01
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cam

Cam

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
Read the review Edit this entry  
17
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
Read the review Edit this entry  
11
Work It

Work It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
A Dog's Way Home

A Dog's Way Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Out

Out

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
Read the review Edit this entry  
30
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry