Sort by

Zach has logged 586 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mighty Peking Man

The Mighty Peking Man

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shaolin Temple

Shaolin Temple

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
TC 2000

TC 2000

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sniper

Sniper

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Five Shaolin Masters

Five Shaolin Masters

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Boxer from Shantung

The Boxer from Shantung

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Double Impact

Double Impact

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Christmas with a Prince

Christmas with a Prince

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scanner Cop II

Scanner Cop II

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scanner Cop

Scanner Cop

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Christmas Inn

My Christmas Inn

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nudist Colony of the Dead

Nudist Colony of the Dead

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evils of the Night

Evils of the Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cover-Up

Cover-Up

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doomsday

Doomsday

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Chasers

Chasers

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Killfast

Mission: Killfast

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Big Brawl

The Big Brawl

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sidekicks

Sidekicks

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Doll Squad

The Doll Squad

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Massage Parlor Murders

Massage Parlor Murders

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rest in Pieces

Rest in Pieces

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolly Dearest

Dolly Dearest

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare at Bittercreek

Nightmare at Bittercreek

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Strike Commando 2

Strike Commando 2

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Strike Commando

Strike Commando

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flesh Gordon Meets the Cosmic Cheerleaders

Flesh Gordon Meets the Cosmic Cheerleaders

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Feast

Feast

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rowdy Girls

The Rowdy Girls

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jumper

Jumper

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dracula vs. Frankenstein

Dracula vs. Frankenstein

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vampires

Vampires

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry