Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Saint of Second Chances

The Saint of Second Chances

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Million Miles Away

A Million Miles Away

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rounders

Rounders

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Limbo

Limbo

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder on the Doorstep

Murder on the Doorstep

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Monkey King

The Monkey King

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scout's Honor: The Secret Files of the Boy Scouts of America

Scout's Honor: The Secret Files of the Boy Scouts of America

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bedtime Story

Bedtime Story

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hatton

Hatton

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Killer Book Club

Killer Book Club

2023
×
Read the review Edit this entry  
03
Angels with Dirty Faces

Angels with Dirty Faces

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mercy Falls

Mercy Falls

2023
×
Read the review Edit this entry  
31
BS High

BS High

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Joe Lycett: More, More, More! How Do You Lycett? How Do You Lycett?

Joe Lycett: More, More, More! How Do You Lycett? How Do You Lycett?

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babylon 5: The Road Home

Babylon 5: The Road Home

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Billion Dollar Heist

Billion Dollar Heist

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Pink Panther Strikes Again

The Pink Panther Strikes Again

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Hobson's Choice

Hobson's Choice

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hidden Strike

Hidden Strike

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tin Men

Tin Men

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Maggie Moore(s)

Maggie Moore(s)

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Untold: Johnny Football

Untold: Johnny Football

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Like Movies

I Like Movies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Witness to Murder

Witness to Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry

The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sympathy for the Devil

Sympathy for the Devil

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beanie Bubble

The Beanie Bubble

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Missing: The Lucie Blackman Case

Missing: The Lucie Blackman Case

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★
Read the review Edit this entry