Sort by

Rhona has logged 514 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Code 8

Code 8

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
7500

7500

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ashens and the Polybius Heist

Ashens and the Polybius Heist

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Father Christmas

Father Christmas

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ref

The Ref

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Santa with Muscles

Santa with Muscles

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ref

The Ref

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry