Sort by

Rhona has logged 51 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wolf

Wolf

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Baskin

Baskin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Deep House

The Deep House

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Underworld

Underworld

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Trip

The Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Slashers

Slashers

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Till Death

Till Death

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Cave

The Cave

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Perfect Host

The Perfect Host

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Seance

Seance

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
Read the review Edit this entry