• Nobody

  • Hey There!

    ½

  • Paper Lives

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Stuck Apart

    ★★

  • Rose Island

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Leyla Everlasting

  • The Call

    ★★★

  • Ethos

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Project Power

  • Don't Listen

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • Naked

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Undine

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Güzelliğin Portresi

  • Twin Murders: The Silence of the White City

    ½

  • You've Got Murder

    ★½

  • Countdown

  • Eli

    ½

  • Keeping the Bees

    ★★

  • Fractured

    ★★

  • The Endless Trench

    ★★

  • In the Tall Grass

  • Saint Maud

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Live Twice, Love Once

    ★½

  • The Platform

    ★★

  • The Painted Bird

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Olla

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Noah Land

    ★★★

  • Us

    ★½

  • The Professor and the Madman

    ★★★

  • The Golden Glove

    ★★

  • Honeyland

    ★★★½

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • Aquaman

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★★