nuraltayl has logged 131 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Everest

Everest

2015
×
★½
Edit this entry  
23
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rose Island

Rose Island

2020
×
★½
Edit this entry  
21
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
Edit this entry  
13
The Intern

The Intern

2015
×
★★
Edit this entry  
13
The Holiday

The Holiday

2006
×
Edit this entry  
12
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★
Edit this entry  
08
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★
Edit this entry  
07
The Call

The Call

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The Endless Trench

The Endless Trench

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Leyla Everlasting

Leyla Everlasting

2020
×
Edit this entry  
04
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ethos

Ethos

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Allegretto

Allegretto

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★½
Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Twin Murders: The Silence of the White City

Twin Murders: The Silence of the White City

2019
×
½
Edit this entry  
21
More

More

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
300

300

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
Project Power

Project Power

2020
×
Edit this entry  
01
Dogma

Dogma

1999
×
★★½
Edit this entry  
30
The Brand New Testament

The Brand New Testament

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★½
Edit this entry  
28
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Edit this entry  
16
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Inside

Inside

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Professor and the Madman

The Professor and the Madman

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Everything's Gonna Be Great

Everything's Gonna Be Great

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Magician

The Magician

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
Read the review Edit this entry  
11
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★½
Edit this entry