Sort by

Irwan has logged 31 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love

Love

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Cliff II

Red Cliff II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Cliff

Red Cliff

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
Survivor

Survivor

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★★
Edit this entry  
12
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Survival Family

Survival Family

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tape

Tape

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry