anushka has logged 19 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Vir Das: Abroad Understanding

Vir Das: Abroad Understanding

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★½
Edit this entry  
24
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★½
Edit this entry  
24
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dangal

Dangal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Next

Next

2007
×
½
Read the review Edit this entry