Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

    ★★★½

  • The Viewing

    ★★★★

  • Pickman's Model

    ★★

  • The Autopsy

    ★★★★

  • The Outside

    ★★★½

  • Graveyard Rats

    ★★★

  • Lot 36

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Smile

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Close

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★

  • Metal Lords

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Bubble

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Andy Warhol Diaries

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Kimi

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Reframing the West: Behind the Scenes of Jane Campion's The Power of the Dog

  • Living

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • VOIR

    ★★★★