Sort by

Nicolás has logged 450 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spellbound

Spellbound

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stage Fright

Stage Fright

1950
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tristana

Tristana

1970
×
★★★★
Edit this entry  
27
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Through the Olive Trees

Through the Olive Trees

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Where Is the Friend's House?

Where Is the Friend's House?

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Time

Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Secret: Dare to Dream

The Secret: Dare to Dream

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Volver

Volver

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Cannibalistic Councillor

The Cannibalistic Councillor

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sisters

Sisters

1973
×
★★★★
Edit this entry  
12
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
Click

Click

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fury

The Fury

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry