Sort by

Nicolás has logged 43 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Fine Day

One Fine Day

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Good Year

A Good Year

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Player

The Player

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry