Sort by

nvpnthe has logged 37 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Decoy Bride

The Decoy Bride

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Laws of Attraction

Laws of Attraction

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Damned United

The Damned United

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Unthinkable

Unthinkable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Underworld

Underworld

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Renfield

Renfield

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bright Young Things

Bright Young Things

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Robots

Robots

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry