• The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Belle

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • F9

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Gaia

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Hustle

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Ms. Purple

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • mid90s

    ★★★