nwazue has logged 14 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Room

Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry