lauren has logged 27 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Ballad of Nessie

The Ballad of Nessie

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Life

Life

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Tick Tock Tale

Tick Tock Tale

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Little Matchgirl

The Little Matchgirl

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Land

The Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Josephine

My Josephine

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry