Sort by

lauren has logged 34 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Legend

Legend

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
And Then There Were None

And Then There Were None

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry