Sort by

lauren has logged 30 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Only Living Boy in New York

The Only Living Boy in New York

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Read the review Edit this entry  
25
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Landline

Landline

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
What the Health

What the Health

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rough Night

Rough Night

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
11/8/16

11/8/16

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry