Sort by

nyloraced ✨ has logged 204 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
Edit this entry  
25
The Christmas Party

The Christmas Party

1931
×
Edit this entry  
25
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Edit this entry  
22
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Innocent Man

The Innocent Man

2018
×
Edit this entry  
21
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Coraline

Coraline

2009
×
★★½
Edit this entry  
08
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Edit this entry  
22
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
22
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
Read other review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Mr. Brooks

Mr. Brooks

2007
×
Edit this entry  
08
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
06
United 93

United 93

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
17
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★½
Edit this entry  
16
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Edit this entry