• Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Possessor

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Joker

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Possum

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Creep 2

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Raw

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★

  • The Lobster

    ★★★

  • Love

    ★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Tusk

    ★★★½

  • As Above, So Below

    ★★★★

  • Creep

    ★★★★★

  • Her

    ★★★

  • The Double

    ★★★

  • Palo Alto

    ★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★½

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★½

  • The Strange Thing About the Johnsons

    ★★★

  • Submarine

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Zombieland

    ★★★★★

  • District 9

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★

  • Enter the Void

    ★★★★

  • The Human Centipede (First Sequence)

    ★★★½

  • Coraline

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★★

  • Cloverfield

    ★★★½

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★★

  • The Mist

    ★★★★

  • Across the Universe

    ★★★★

  • Juno

    ★★★

  • Teeth

    ★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • The Hills Have Eyes

    ★★★★

  • Hard Candy

    ★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Saw

    ★★★

  • Party Monster

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★