Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
nymphy

nymphy

Pro
  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Stats
  • RSS feed for nymphy
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Remove filters
  • Custom posters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
    • Show films you’ve customized
    • Hide films you’ve customized
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
    • Newest First
    • Earliest First
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Film Popularity
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • nymphy’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Any year
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • Any rating
  • No rating
  • Rating (or range)
    Drag to define range
  • Scream 4

    Scream 4 2011

    ★★★ Rewatched 26 Jan 2023

    I’M GAY I’M GAY

  • His Girl Friday

    His Girl Friday 1940

    ★★★★ Rewatched 18 Jan 2023

    HAPPY HEAVENLY BIRTHDAY CARY <3

  • Zoolander

    Zoolander 2001

    ★★★½ Rewatched 17 Jan 2023

    eugoogly

  • Ingrid Goes West

    Ingrid Goes West 2017

    ★★★½ Watched 16 Jan 2023

    MEEEOOWWWWW

  • M3GAN

    M3GAN 2022

    ★★½ Watched 12 Jan 2023

    when she started playing toy soldiers on the piano >

  • Lightyear

    Lightyear 2022

    ★★★ Watched 08 Jan 2023

    SOX BEST BOY

  • The Cabin in the Woods

    The Cabin in the Woods 2011

    ★★★ Watched 04 Jan 2023

    well i certainly wasn’t expecting that

  • No Exit

    No Exit 2022

    ★★★ Watched 03 Jan 2023

    danny ramirez hand in marriage challenge

  • They/Them

    They/Them 2022

    ★ Watched 03 Jan 2023

    DREAMING OF YOU BY CIGARETTES AFTER SEX ARE U FUCKING KIDDING ME

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) 2020

    ★★★½ Watched 03 Jan 2023

    SO FUN

  • The Avengers

    The Avengers 2012

    ★★★★ Rewatched 01 Jan 2023

    well

  • The Architect

    The Architect 2006

    ★ Watched 30 Dec 2022

    now what was that.

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 22

Review Tags

14
  • female director
  • thirst watch
  • what a soundtrack!!!
  • with mom
  • brainrot
  • catherine breillat
  • doesn't even deserve a rating
  • don't mind me logging this again
  • frank i need u in my life
  • greta gerwig
  • love
  • netflix
  • with dad
  • you always on ya damn phone...
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Learn more about Pro
Select your preferred poster

Posters are sourced from TMDb and Posteritati, and appear for you and visitors to your profile and content, depending on settings. Learn more.