naz. has logged 184 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
★★
Edit this entry  
26
Ma

Ma

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
21
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
Edit this entry  
20
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
16
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★
Edit this entry  
15
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Help

The Help

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Fracture

Fracture

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★½
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2010
×
★★
Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry