• Tenet

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Metallica & San Francisco Symphony : S&M2

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Good Omens

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Golden Glove

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Late Night

    ★★★½

  • All About Me

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Truth or Dare

    ★½

  • Ready Player One

    ½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Transit

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Fifty Shades Freed

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Marrowbone

    ★★★★

  • Big Time

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • ACT! - Wer bin ich?

    ★★★

  • Nobody's Watching

    ★★★

  • LA 92

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Passengers

    ★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Geschichte einer Liebe – Freya

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Split

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Raw

    ★★★

  • Mannheim - Der Film

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Pawo

    ★★★★