• Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • A California Christmas

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Change Return

  • The Old Guard

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Turning

    ★★

  • Underwater

    ★★★

  • Like a Boss

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Cats

    ★½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Rattlesnake

    ★★½

  • Countdown

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Eli

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Harriet

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½