• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Bubble

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Angry Young Men

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Sharp Stick

    ★★

  • Dual

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Duel

    ★★★★

  • Benediction

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Captain Volkonogov Escaped

    ★★★★

  • Fellini Forward

    ★★

  • Old Henry

    ★★★★

  • Reflection

    ★★★★

  • White Building

    ★★

  • The Box

    ★★

  • The Great Movement

  • Happening

    ★★★★

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★★

  • Inferno Rosso: Joe D'Amato on the Road of Excess

    ★★

  • Lost Illusions

    ★★★

  • Sundown

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Official Competition

    ★★★★

  • True Things

    ★★