Sort by

Awais has logged 49 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Help

The Help

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Volkonogov Escaped

Captain Volkonogov Escaped

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Box

The Box

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Reflection

Reflection

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
White Building

White Building

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Great Movement

The Great Movement

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inferno Rosso: Joe D'Amato on the Road of Excess

Inferno Rosso: Joe D'Amato on the Road of Excess

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Miracle

Miracle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sundown

Sundown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
True Things

True Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Il buco

Il buco

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Trenches

Trenches

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Atlantide

Atlantide

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
107 Mothers

107 Mothers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry