• Happy Death Day

    ★★★★

  • Miss Congeniality

    ★★★★

  • Scream 2

    ★★★★

  • Meet Joe Black

    ★★★★

  • Funny Face

    ★★★★

  • Risky Business

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Halloween II

    ★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • How to Lose a Guy in 10 Days

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Interview with the Vampire

    ★★★★

  • Born on the Fourth of July

    ★★★★

  • Minority Report

    ★★★★

  • The Bourne Identity

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★