Sort by

Tyler has logged 248 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Frankie

Frankie

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Edit this entry  
02
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Pool

The Pool

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Edit this entry