• Night Stalker: The Hunt For a Serial Killer

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • French Exit

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Rental

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

  • The Plot Against America

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Nine Days

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • I Carry You with Me

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Time

    ★★★★½

  • Amulet

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Narrowsburg

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½