Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★½
Edit this entry  
19
Money Shot: The Pornhub Story

Money Shot: The Pornhub Story

2023
×
★★½
Edit this entry  
18
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
10
City Lights

City Lights

1931
×
★★★½
Edit this entry  
10
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Edit this entry  
05
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
An Irish Goodbye

An Irish Goodbye

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Red Suitcase

The Red Suitcase

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Night Ride

Night Ride

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Ivalu

Ivalu

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★★
Edit this entry  
26
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★½
Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pokémon Origins

Pokémon Origins

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Edit this entry  
19
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Suddenly

Suddenly

1954
×
★★★½
Edit this entry  
06
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Heat

The Heat

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Role Models

Role Models

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pokémon: Hisuian Snow

Pokémon: Hisuian Snow

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sorcery

Sorcery

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry