Reid❄️ has logged 345 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Edit this entry  
31
Peter's Friends

Peter's Friends

1992
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Humpday

Humpday

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Amulet

Amulet

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Inferno

Inferno

1980
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Edit this entry  
15
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Faults

Faults

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
Edit this entry  
25
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Edit this entry