Sort by
  • Don't Worry Darling

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Old

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Ma Belle, My Beauty

    ★★

  • CODA

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • John and the Hole

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Run

    ★★

  • Spontaneous

  • Little Fish

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Occupant

    ★★

  • The Invisible Man

  • Minari

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

  • The Grudge

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • 1917

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Queen & Slim

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Impetigore

    ★★★★

  • Undone

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Culture Shock

    ½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Troop Zero

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Farewell

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Overlord

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

  • Suspiria

    ★★★