Sort by

rey has logged 158 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Game

The Game

1997
×
Read the review Edit this entry  
04
Men

Men

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Greatful Dead

Greatful Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cult

Cult

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Threads

Threads

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Punishment Park

Punishment Park

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tetsuo: The Bullet Man

Tetsuo: The Bullet Man

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hanagatami

Hanagatami

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tetsuo II: Body Hammer

Tetsuo II: Body Hammer

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Occult

Occult

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Pyramid

The Pyramid

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Buried

Buried

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
M.O.M. Mothers of Monsters

M.O.M. Mothers of Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark

The Dark

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry